
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Turn-On Delay Time | 220 ns |
| Operating Supply Current | 70 mA |
| Propagation Delay | 220 ns |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 70 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 120 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| Data Rate | 5 Mbps |
Stock: 4154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.80706
Ext.Price$0.80706
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.80706 | $0.80706 |
| 10 | $0.58135 | $5.81350 |
| 25 | $0.52920 | $13.23000 |
| 50 | $0.49974 | $24.98700 |
| 100 | $0.47192 | $47.19200 |
| 300 | $0.45450 | $136.35000 |
| 500 | $0.43773 | $218.86500 |
| 1000 | $0.40780 | $407.80000 |
| 3000 | $0.37576 | $1127.28000 |
| 5000 | $0.34624 | $1731.20000 |
